Deklaracja dostępności
Oświadczenie w sprawie dostępności
Gminny Ośrodek Zdrowia w Krotoszycach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie, o którym mowa, ma zastosowanie do strony internetowej www.gozkrotoszyce.pl
Data publikacji oświadczenia: 2022-11-22
Data aktualizacji oświadczenia: 2022-11-30
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Zrozumiałość i czytelność treści
Treści zamieszczane na stronie www.gozkrotoszyce.pl są zrozumiałe. Sposób ich prezentowania wpływa na lepszą czytelność materiałów i pomaga w odbiorze informacji. Długie teksty są dzielone na akapity, stosuje się wyróżnienia: cytaty i ważne informacje są specjalnie wyróżnione.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na adres mailowy: goz.krotoszyce@interia.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu : +48 76 887 83 12 tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
Żądanie musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Na zgłoszenie Gminny Ośrodek Zdrowia w Krotoszycach odpowie najszybciej jak to możliwe jednak nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, niezwłocznie poinformujemy o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Gminny Ośrodek Zdrowia w Krotoszycach zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, odmówienia realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
przed budynkiem przychodni znajduje się duży parking dla pacjentów
do budynku prowadzą schody , przy których zamontowane są poręcze
osoby na wózkach mogą skorzystać z podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami prowadzącego do wejścia głównego z zamontowanymi pochwytami
drzwi do budynku otwierają się swobodnie, 2 drzwi posiadają automat otwierający
rejestracja znajduje się po prawej stronie od wejścia
wszystkie pomieszczenia (gabinety lekarskie) znajdują się na parterze na jednym poziomie. W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępny jest szeroki przestronny korytarz
przejścia, wejścia, korytarze są wolne od progów
przy rejestracji znajduje się pętla indukcyjna
do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku sądu z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku Przychodni z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
W przychodni można skorzystać z tłumacza języka migowego.
Każdy pracownik GOZ w Krotoszycach, niezależnie od ustalonej procedury obsługi osób niepełnosprawnych, ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej, między innymi poprzez udzielenie informacji o miejscu obsługi osób niepełnosprawnych.